Thursday, November 15, 2018

Decimosexto vez

Ja ma olen jälle Mehhikos!  Viimasest korrast on möödas üle viie aasta - nii Mehhikos käimisest kui blogimisest. Tööandja on muutunud aga reisima olen ikka aeg-ajalt sattunud - pakuks, et ca 30-50 korda olen Eestist ära käinud viimase viie aasta jooksul. Huvitavamatest kohtadest meenuvad Brasiilia, Tai, AÜE, India, Kasahstan, Iirimaa, Itaalia, Šveits, Ungari, Norra -  aga kirjutama ma neist ei hakka. Tegelikult ei peaks ma ka praegu kirjutama, kuna jätsin blogimise maha - AGA kuna selle blogi algne mõte oli jagada muljeid Mehhiko elust (ja pidada järge, mitu korda ma siin käinud olen) siis teen erandi.

Tähelepanekud on järgnevad:

- Tänavapilt palju muutunud ei ole. Kuldseid-punaseid taksosid ei ole enam - taksod on nüüd roosad-valged. Tuleb välja, et iga valitsus annab pealinna taksodele oma värvi. Ja taksosid on väga-väga-väga palju vähem näha tänaval - seda peamiselt Uberi ja Taxify tõttu.- Jalgrataste kasutus on oluliselt suurem. Polancos ja Reformal on ka rattateed maha märgitud.

- Metroo on kõvasti kallimaks läinud. 2.40 asemel maksab 1x pilet nüüd 5 peesot. Ja Polanco jaama trepist on klaver tehtud (ja taustaks mängib klaverimuusika)
Tegelikult on kõik üksjagu kallimaks läinud (korralik tequila pudel on 15-25€). Luis ütles, et käimas on suur dotatsioonidest loobumise programm - eelkõige puudutab see kütust (liiter on nõks alla 1€, mis on pea 2x kallim kui 5a tagasi).

- Tänaval ei soovitata endisel tacosid süüa - ja nad on endiselt väga head

Ja muud vist töö kõrvalt tähele ei jõudnudki panna selle 4 päevase reisi jooksul.  Luisi käisin ka külas ja äärmiselt tore oli vanu aegu meenutada. Algne plaan oli mõistlikul ajal (9, max 10) õhtul hotelli tagasi jõuda, sest järgmine päev oli mul tähtis esinemine - aga läks nagu ikka. Meenutasime Rodeo de Santa Fe külastust 11 a tagasi. Tequilani õnneks ei jõudnud aga punast veini kulus küll väga mitu pudelit.

Järgmist sissekannet ilmselt ei tule. Aga samas - nunca digas nunca!

No comments: